IMG_20220622_190439

MSc Milorad Miljić

Istraživač-pripravnik

Katedra za biohemiju i hemiju prirodnih proizvoda

Kabinet: 21/III

e-mail: milorad.miljic@dh.uns.ac.rs

• 2017-danas. Doktorske studije biohemijskih nauka, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet
  • 2016. Master hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet
  • 2015. Diplomirani hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet

• 2021-danas. Istraživač-pripravnik, Prirodno­-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

NASTAVA I KURSEVI

• Osnovi biohemije

• Ispitavanje hemijskog sastava i biološke aktivnosti sekundarnih biomolekula poreklom iz voća, povrća i lekovitih biljaka

• Biološki aktivni prirodni proizvodi kao potencijalni izvori novih lekova i dijetetskih suplemenata, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019).

1. Miljić, M., Rocchetti, G., Krstić, S., Mišan, A., Brdar-Jokanović, M., Marcheggiani, F., Martinelli, E., Lucini, L., Damiani, E. (2021): Comparative In Vitro Antioxidant Capacity and Terpenoid Profiling of Pumpkin Fruit Pulps from a Serbian Cucurbita maxima and Cucurbita moschata Breeding Collection. Antioxidants (Basel). 10 : 1580.
  2. Vlaisavljević, S., Jelača, S., Zengin, G., Mimica-Dukić, N., Berežni, S., Miljić, M., Dajić Stevanović, Z. (2019): Alchemilla vulgaris agg. (Lady’s mantle) fromcentral Balkan: antioxidant, anticancer and enzymeinhibition properties. RSC Advances. 9: 37474-37483.
  3.