Чланови истраживачке групе:

• Др Сања Армаковић, доцент
  • Др Стеван Армаковић, доцент, Департман за физику, Природно-математички факултет Универзитета у Новом Саду
  • Мср Мариа Савановић, истраживач сарадник
  • Мср Андријана Билић, истраживач приправник
  • Мср Марина Ракановић, асистент, Технолошки факултет Универзитета у Бањој Луци, БиХ
  • Мср Александра Јованоски Kостић, студент докторских студија
  • Мсрт Милинко Перић, студент докторских студија

Kонтакт особа:

Др Сања Армаковић

sanja.armakovic@dh.uns.ac.rs

телефон: +381 21 485 2754

Предмет истраживања:

Чланови истраживачке групе за РАЧУНАРСKУ И АНАЛИТИЧKУ ХЕМИЈУ ОKОЛИНЕ се баве разумевањем фундаменталних процеса разградње и аналитиком органских загађујућих материја. Истраживачке активности су засноване на примени како експерименталних метода, тако и компјутерских прорачуна и вештачке интелигенције.

Опрема:

• Течни хроматограф UFLC Shimadzu NexeraTM са детектором од низа диода ((UV/VIS), флуориметријским детектором и детектором електричне проводљивости
  • T80 +UV/VIS спектрофотометар
  • ANDRONA SIA, моде: Crystal ex, ултрачиста вода
  • Радна станица са инсталираним софтверима за моделовање

Сарадња:

У земљи:

• Департман за физику, Природно-математички факултет Универзитета у Новом Саду
  • Технолошки факултет Универзитета у Новом Саду
  • Пољопривредни факултет Универзитета у Новом Саду
  • Медицинси факултет Универзитета у Новом Саду
  • Институт BioSense, Универзитет у Новом Саду
  • Центар за физику чврстог стања и нових материјала, Институт за физику Универзитета у Београду
  • Рударско-геолошки факултет Универзитета у Београду
  • Универзитет Сингидунум, Београд
  • Факултет инжењерских наука Универзитета у Kрагујевцу

У иностранству:

• Институт за теоријску физику, Универзитет Goethe Frankfurt, Франкфурт на Мајни, Немачка
  • Kатедра за хемију Универзитета Antwerp, Groenenborgerlaan, Белгија
  • Универзитет Hacettepe, Фармацеутски факултет, Kатедра за фармацеутску хемију, Анкара, Турска
  • Kатедра за здравље и безбедност на раду, Факултет здравствених наука, Универзитет Синоп, Синоп, Турска
  • Департман за хемију, Sree Narayana College, Kollam, Kерала, Индија
  • Департман за физику, Christ College (Autonomous), Irinjalakuda, Thrissur, Kерала, Индија
  • Департман за физику, MPMMSN Trusts College, Shoranur, Palakkad, Kerala, Индија
  • Јединица за динамику генома, Одсек за микробиологију, Универзитет у Ослу, Норвешка
  • Одсек за машинство, Универзитет за инжењерство и технологију Лахоре, Пакистан
  • Технолошки факултет Универзитета у Бањој Луци, Босна и Херцеговина
  • Медицински факултет Универзитета у Бањој Луци, Бања Лука, Босна и Херцеговина
  • Технолошки факултет Зворник, Универзитет у Источном Сарајеву, Босна и Херцеговина

Достигнућа чланова истраживачке групе:

• Награда за најбољег професора по оценама студената за период од 2018. до 2021. године
  • Признање за научну изузетност истраживачима на територији АП Војводине за 2020. годину
  • Најбољи рад на међународној конференцији „International Conference on Energy, Water & Environment”, ICEWE-21, Лахоре, Пакистан (2021).
  • III награда на међународној конференцији International Student Conference on Environment and Sustainability, ISCES, Šangaj, Kina (2022).
  • Најбоље усмено излагање на међународној конференцији „Conference of Chemists, Technologists and Environmentalists”, XIV CCTERS, Бања Лука, Босна и Херцеговина (2022).

Остало:

Чланови групе су до сада објавили преко 135 научних радова у међународним часописима, поред тога чланови групе су учествовали на великом броју домаћих и међународних скупова. Поједини чланови Групе су рецензирали велики број радова за међународне часописе и одржали велики број научно-популарних предавања.

У оквиру истраживачке групе је урађено више дипломских и мастер радова студената из тематике аналитике и фоторазградње биолошки активних једињења, као и молекулског моделовања. Тренутно се четири студента докторских студија баве наведеном облашћу.

Чланови истраживачке групе активно укључују студенте свих нивоа студија у научно-истраживачке активности, поред тога чланови групе су заинтересовани за успостављање како домаће, тако и међународне сарадње.