Andrijana Bilic

Kabinet: 32/IV

e-mail: andrijana.bilic@dh.uns.ac.rs

Personalna stranica: https://emos.armakovic.com/andrijana/

• 2021-danas, Doktorske akademske studije hemije, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2021. Master hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2020. Diplomirani hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija

• 2022-danas. Istraživač-pripravnik, Prirodno­-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

NASTAVA I KURSEVI

• Analitička hemija okoline
  • Analitika okoline

• Analitičke hemija
  • Hemija okoline
  • Razgradnja organskih zagađujućih materija u vodenoj sredini
  • Molekulsko modelovanje

• Primena fotokatalitički aktivnih polimera biosintetisanih na medijumima sa industrijskim efluentima AP Vojvodine, Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost (2023 – danas)

1. Bilić, A., Armaković S.J., Savanović M.M., Zahović, I., Dodić, J., Trivunović, Z., Savić, I., Gajo, T., Armaković S. Photocatalytic application of bacterial-derived biopolymer in removing pharmaceutical contaminants from water. Catalysis Communications 186 (2024) 106821.
  2. Bilić A., Savanović M.M., Armaković S., Četojević-Simin D.D., Srđenović Čonić B., Kladar N. and Armaković S.J. Exploring the influence of free radicals on photolytic removal of nadolol from water: Mechanism of degradation and toxicity of intermediates. Frontiers in Environmental Science, 11 (2023) 1119944.
  3. Armaković, S.J., Bilić, A., Savanović, M.M., Četojević-Simin, D.D., Srđenović Čonić B., Kladar N. and Armaković S. Experimental and theoretical insights into the photoinduced degradation of nadolol in the Danube River through catalytic oxidation with radical species. Catalysis Communications, 181 (2023) 106729.
  4. Savanović, M.M., Armaković, S.J., Bilić, A., Kalajdžić, M., Kalajdžić, J., Ivanišević, D., Srđenović Čonić, B., Kladar, N., Savić, I., Gajo, T., Armaković, S. Exploring the influence of structural characteristics on the stability of bioregulators in natural environmental conditions. Journal of Molecular Structure, 1289 (2023) 135908.
  5. Bilić, A., Armaković, S., Armaković, S.J., Comparative exploration of the stability of cefoperazone and nadolol through atomistic calculations, 9th Conference of Young Chemists of Serbia, Novi Sad, Serbia, October 4, 2023.

• Član Udruženja za međunarodni razvoj akademske i naučne saradnje – AIDASCO (aidasco.org).
  • Član je Srpskog hemijskog društva−Hemijskog društva Vojvodine (SHD−HDV).
  • Član Kluba mladih hemičara Srbije.
  • I nagrada za najbolju poster prezentaciju na ,,38th International Conference on Solution Chemistry’’ Beograd, Srbija (2023).
  • III nagrada na međunarodnoj konferenciji ,,International Student Conference on Environment and Sustainability’’, ISCES, Šangaj, Kina, (2023).
  • III nagrada na međunarodnoj konferenciji ,,International Student Conference on Environment and Sustainability’’, ISCES, Šangaj, Kina, (2022).
  • I nagrada na takmičenju ScienceSlam u okviru naučno-popularnog foruma ScienceGram, Zlatibor, Srbija (2019).
  • Stipendija fonda za mlade talente ,,Dositeja’’ (2019-2021).
  • Godišnja nagrada Srpskog hemijskog društva najboljim diplomiranim studentima za izuzetan uspeh u toku studija na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu (2021).
  • Fakultetska i Univerzitetska nagradu za postignut uspeh u toku studija (2017, 2018, 2019), kao i nagrada za završene studije, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu (2020).
  • Stipendija Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije za osnovne studije (2017-2019).
  • Stipendija opštine Ruma (2016).
  • Radionice i kursevi usavršavanja:
    • Septembar 2023 – Radionica ,,Organic soil amendments impact on soil organic matter and nutrient characteristics and dynamics’’;
    • April 2022 – Kurs ,,Computational Materials Science’’, modul: Computational modeling of molecules and periodic structures
    • Decembar 2021 – Kurs ,,Computational Materials Science’’, modul: Application of Schrödinger’s virtual workstation platform