Ms Ana Tasić

Kabinet: 30/IV

e-mail: ana.tasic@dh.uns.ac.rs

SCOPUS Autor ID: 57193255893

• 2015-danas, Doktorske akademske studije hemije, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-Matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2015. Master hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-Matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2008. Diplomirani hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-Matematički fakultet, Novi Sad, Srbija.

• 2017-danas, Istraživač-pripravnik, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-Matematički fakultet, Novi Sad, Srbija.

• Praktikum iz instrumentalne analize
  • Specijaciona analiza

• Analitička hemija
  • Instrumentalna analiza
  • Analitika odabranih neonikotinoidnih pesticida i njihovo uklanjanje
  • Tečna hromatografija

• Ispitivanje nanostrukturnih materijala kao potencijalnih katalizatora za neke razvojno održive procese, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019)
  • Bilateralni projekat Slovenija-Srbija, Novel Extraction Procedures in Methods for Determination of Total Antioxidant Capacity and Toxic Substances in Fruits and Foodstuffs of Plant Origin (2016-2017)
  • Education of modern analytical and bioanalytical methods, CEEPUS III CZ 0212 (2012-2019).

1. Brycht, M., Vajdle, O., Sipa, K., Rudnicki, K., Piechocka, J., Tasić, A., Skrzypek, S., Guzsvány, V. (2018): b-Cyclodextrin and multiwalled carbon nanotubes modified boron-doped diamond electrode for voltammetric assay of carbendazim and its corosion inhibition behavior on steinless steel. Ionics. 24: 923-934.

• Stipendista Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2008-2012).
  • Član organizacionog odbora konferencije YISAC (2016).
  • Član Srpskog hemijskog drutštva i Srpskog hemijskog društva Vojvodine (2016-).