Nataša Slijepčević sajt

Dr Nataša Slijepčević

Naučni saradnik

Katedra za hemijsku tehnologiju i zaštitu životne sredine

Kabinet: 1/V

Tel: +381-21-485-2729

e-mail: natasa.slijepcevic@dh.uns.ac.rs

Personalna stranica: http://www.hemijskalaboratorija.rs/osoblje.html

SCOPUS Autor ID: 57194496380

• 2020. Doktor nauka-nauke o zaštiti životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.
  • 2013. Master hemičar – kontrola kvaliteta i upravljanje životnom sredinom, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2012. Diplomirani hemičar-kontrola kvaliteta i upravljanje životnom sredinom, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

akademska zvanja

• 2022: Naučni saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.
  • 2018-2022. Istraživač-saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.
  • 2015-2018. Istraživač-pripravnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• Kvalitet vode za piće
  • Industrijski procesi
  • Zaštita voda
  • Izvori i kontrola zagađivanja životne sredine.

• Bavi se remedijacijom u oblasti životne sredine, sa akcentom na stabilizaciju/solidifikaciju teških metala i organskih polutanata, kao i sintezom i primenom novih materijala u cilju tretmana zagađenih matriksa iz životne sredine.

• Unapređenje tehnologija remedijacije sedimenta u cilju zaštite voda, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019).
  • Analiza otpadnih voda i recipijenata u slučaju potencijalnih akcidentnih ispuštanja i analiza mulja sa predlogom mera za bezbedno izmuljivanje i deponovanje sedimenta, finansiran od strane JVP „Vode Vojvodine”, rukovodilac projekta prof. dr Božo Dalmacija, Novi Sad, 2020. Saradnik na projektu.
  • Bilateralni projekat Srbija-Mađarska za ciklus 2021-2022, rukovodilac projekta dr Dragana Tomaševič Pilipović, vanredni profesor. Razvoj novih nanokompozita na bazi biočara za remedijaciju zagađenog sedimenta – NoBiNano. Saradnik na projektu.
  • Program IDEJA, rukovodilac projekta dr Dragana Tomašević Pilipović, vanredni professor, finansiran od strane Fonda za nauku Republike Srbije, Research reinforcement within environmental aspects: step forward to beneficial use of sediment – BEuSED 2021-2024. Saradnik na projektu.
  • Bilateralni projekat Srbija-Belorusija za ciklus 2022-2024, rukovodilac projekta dr Jelena Beljin, vanredni profesor. Dizajniranje i primena nanomaterijala na bazi magnezijum titanata u životnoj sredini (DINANTIAN). Saradnik na projektu.

1. Slijepčević N., Tomašević Pilipović D., Kerkez Đ., Krčmar D., Bečelić-Tomin M.  Beljin J., Dalmacija B. (2021) A cost effective method for immobilization of Cu and Ni polluted river sediment with nZVI synthesized from leaf extract, Chemosphere, Vol. 263, 127816, https://doi.org/10.1016/j.chemosphere.2020.127816
  2. Kerkez, Dj., Radjenović, D., Tomašević Pilipović, D., Bečelić-Tomin, M., Slijepčević, N., Rončević, S., Dalmacija, B. (2020) Leachability and Microstructural Analysis of Clay and Lime Stabilized/Solidified Polluted Sediment – Long-Term Performance, Periodica Polytechnica Chemical Engineering, https://doi.org/10.3311/PPch.13403
  3. Slijepčević, N., Kerkez, Dj., Tomašević Pilipović, D., Bečelić-Tomin, M., Dalmacija, B., Krčmar, D. (2018): Use of two different approaches to the synthesis of nano zero valent iron for sediment remediation. Global NEST Journal. https://doi.org/10.30955/gnj.002649
  4. Tomašević Pilipović, D., Kerkez, Dj., Dalmacija, B., Slijepčević, N., Krčmar, D., Rađenović, D., Bečelić-Tomin, M. (2018): Remediation of Toxic Metal Contaminated Using Three Types of nZVI Supported Materials. Bulletin of Environmental Contamination and Toxicology. 101(6): 725-731.
  5. Došić, A., Tomašević-Pilipović, D., Gligorić M., Dalmacija, B., Kerkez, Đ., Slijepčević, , Spasojević,  J., Obrenović Z. (2017): Green remediation of tailings from the mine using inorganic agents. Hemijska industrija. 71 (2): 155-165.

• Nagrada za najbolje urađen diplomski rad iz oblasti hemije, biohemije i zaštite životne sredine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu koju dodeljuje fondacija “dr Milena Dalmacija i Renato Vuković” (2012)
  • Analitičar u Akreditovanoj laboratoriji za analizu životne sredine “Docent dr Milena Dalmacija”
  • Sertifikat o učešću na TRAIN programima: Umrežavanje i timski rad, Prezentacione i komunikacione veštine, Metodologija istraživanja, naučno pisanje i prezentacija rezultata-prirodne i tehničke nauke (2016)
  • Član Srpskog hemijskog društva
  • Član Marketing tima Prirodno-matematičkog fakulteta (2017-2019).
  • Član Edukativnog centra za zaštitu životne sredine-EDEN (2021)