На Kатедри за општу и неорганску хемију настава се одвија се на следећим смеровима и нивоима студија:

Нови студијски програми:

Стари студијски програми 2013/2014-2018/2019

Kатедра за општу и неорганску хемију, на наведеним студијским програмима, реализује наставу из предмета:

Актуелан студијски програм

Списак уџбеника и монографија
  1. Барта Holló, Б. Термичка анализа у неорганској хемији – Практикум, Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет, Нови Сад, 2021.
  2. Леовац, В. М., Чешљевић, В. И., Војиновић Јешић, Љ. С. Практикум неорганске хемије И, Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет, Нови Сад, 2011. и 2016.
  3. Леовац, В. М., Чешљевић, В. И., Војиновић Јешић, Љ. С. Практикум опште хемије, Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет, Нови Сад, 2015.
  4. Војиновић-Јешић, Љ., Радановић, М. Kоординациона хемија аминогванидина и његових Шифових база, Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет, Нови Сад, 2017.
  5. Сакач, М., Ђаковић Секулић, Т., Тривић, С., Ваштаг, Ђ., Војиновић Јешић, Љ., Гаковић, А., Матијевић, Б., Срећо, Б. Збирка задатака за припремање пријемног испита из хемије, Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет, Нови Сад, 2009.
  6. Ђаковић Секулић, Т. Бионеорганска хемија, Универзитет у Новом Саду Природно-метематички факултет, Департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине, Нови Сад, 2017.
  7. Ђаковић Секулић, Т. Хемија за аналитичаре заштите животне средине, Универзитет у Новом Саду Природно-метематички факултет, Департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине, Нови Сад, 2014.
  8. Перишић-Јањић, Н., Ђаковић-Секулић, Т., Гаџурић С. Општа хемија, Природно-математички факултет, Нови Сад, 2008.
  9. Ђаковић-Секулић, Т. Практикум вежби из хемије са радном свеском, Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет, Департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине, Нови Сад, 2013.
  10. Перишић-Јањић, Н., Ђаковић-Секулић, Т., Подунавац-Kузмановић, С. Практикум опште и неорганске хемије – радна свеска, Наука, Београд, 2005.
  11. Ђаковић-Секулић, Т. Практикум из органске хемије, радна свеска за студенте екологије, Универзитет у Новом Саду, Нови Сад, 2003.
  12. Ђорђевић, А., Боришев, И., Јовић, Д. Неорганска једињења у атмосфери, хидросфери и педосфери, Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет, Нови Сад, 2015.
  13. Ђорђевић, А., Боришев, И. Збирка задатака из хемије, Александар Ђорђевић, 2014.
  14. Ђорђевић, А., Јовић, Д. Практикум из хемије, Александар Ђорђевић, Нови Сад, 2015.
  15. Ђорђевић, А., Боришев, И. Практикум вежби за предмет хемија у екологији (са радном свеском), Александар Ђорђевић, Нови Сад, 2017.
  16. Ђорђевић, А., Војиновић Милорадов, М., Поповић, М., Практикум из хемије са збирком задатака за студенте стоматологије, Универзитет у Новом Саду Медицински факултет, 2000.