gorana

Katedra za analitičku hemiju

Kabinet: 17/IV

e-mail: gorana.mrdjan@dh.uns.ac.rs

• 2014-danas, Doktorske akademske studije hemije, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2014. Master hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2013. Diplomirani hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija.

• 2022-danas, Asistent sa doktoratom, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija.
  • 2021-2022, Naučni saradnik, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija.
  • 2020-2021, Istraživač-saradnik, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija.
  • 2016-2020, Istraživač-pripravnik, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija.

• Analitička hemija I
  • Analitička hemija II

• Fizičko-hemijska karakterizacija novosintetisanih jedinjenja.

• Proučavanje sinteze, strukture i aktivnosti organskih jedinjenja prirodnog i sintetskog porekla, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019)

1. Mrđan, G., Matijević, B., Vaštag, Đ., Apostolov, S., Nikolić, J., Marinković, A. (2016): Solvatohromizam N-aril-fenilacetamida. Zaštita materijala. 57: 253-264.
  2. Mrđan, G., Matijević, B., Vaštag, Đ., Apostolov, S., Marinković, A. (2016): Proučavanje međumolekulskih interakcija potencijalno biološki aktivnih derivata 3-cijano-2-piridona. IX medjunarodni kongres: Contemporary Materials, 4.-5. septembar, Banja Luka, BIH, str. 253.
  3. Mrđan, G., Matijević, B., Vaštag, Đ., Apostolov, S. (2017): Solvatohromizam potencijalno biološki aktivnih derivata 2-piridona – I deo: Proučavanje međumolekulskih interakcija. V međunarodni kongres: Inženjerstvo, ekologija i materijali u procesnoj industriji, 15.-17. mart, Jahorina, BIH, str. 1318.
  4. Mrđan, G., Matijević, B., Apostolov, S., Vaštag, Đ. (2017): Solvatochromism of newly sinthesized pottentially biologicaly active derivatives of carbohydrazones. X medjunarodni kongres: Contemporary Materials, 09.-10. novembar, Banja Luka, BIH, str. 193.
  5. Mrđan, G., Matijević, B., Vaštag, Đ., Apostolov, S., Božić, A., Marinković, A. (2016): Study of solvatochromic properties of selected carbohydrazone derivatives. 23th YISAC, 28. jun – 01. jul, Novi Sad, Srbija, str. 30.

• Stipendista Ministrarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2015)
  • Član marketing tima Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine, UNS (2015-).
  • Dobitnik nagrade za najboljeg sportistu Prirodno-matematičkog fakulteta (2010).