vasiljevic

e-mail: bojana.vasiljevic@dh.uns.ac.rs

SCOPUS Autor ID: 57192388171

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-0335-1987

• 2014. Doktor hemijskih nauka, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2008. Diplomirani hemičar-master, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2007. Diplomirani hemičar-profesor hemije, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

• 2015. Naučni saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2010-2015. Istraživač saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2007-2010. Istraživač pripravnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• Odabrana poglavlja organske hemije
  • Organska hemija III
  • Organska hemija II
  • Hemija nafte
  • Mikrotalasi u zelenoj hemiji

• Hemija žučnih kiselina
  • Mikrotalasno-posredovana sinteza biološki aktivnih jedinjenja
  • Hemija prirodnih naftenskih kiselina

• Sinteza i biološka ispitivanja novih mimetika ili derivata odabranih citotoksičnih laktona, antitumorskog agensa tiazofurina i prirodnih naftnih kiselina, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019)
  • Bile Acid Nanosystems as Molecule Carriers in Pharmaceutical Applications (BANAMOCA), IPA program prekogranične saradnje Mađarska-Srbija (2011-2013)
  • Sinteza biološki aktivnih molekula i analoga od potencijalnog interesa za biomedicinu i agronomiju, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2006-2010).

1. Grbović, Lj., Vasiljević, B., Pavlović, K., Hajnal-Jafari, T., Đurić, , Popsavin, M., Kevrešan S. (2018): Microwave-assisted synthesis of biologically active amide derivatives of naphthenic acids under neat conditions. Macedonian Journal of Chemistry and Chemical Engineering. 37: 13–20.
  2. Ćirin, D., Poša, M., Grbović, Lj., Pavlović, K., Vasiljević, B. (2016): Aggregation Behavior and Micellar Properties of Sodium Salts of Naphthenic Acid Mixtures. Journal of Surfactants and Detergents. 18: 83–
  3. Pavlović, K., Grbović, Lj., Vasiljević, B., Župunski, A., Putnik-Delić, M., Maksimović, I., Kevrešan, S. (2015): The influence of naphthenic acids and their fractions on cell membrane permeability, Journal of the Serbian Chemical Society. 80: 749–
  4. Prekodravac, B., Damm, M., Kappe, C.O. (2011): Microwave-assisted forced degradation using high-throughput microtiter platforms. Journal of Pharmaceutical and Biomedical Analysis. 56: 867–
  5. Gutmann, B., Obermayer, D., Reichart, B., Prekodravac, B., Irfan, M., Kremsner, J. M., Kappe, C.O. (2010): Sintered Silicon Carbide: A New Ceramic Vessel Material for Microwave Chemistry in Single-Mode Reactors. Chemistry – A European Journal. 16: 12182–

• Dobitnik stipendije CEEPUS II (CII-CZ-0212) za istraživački rad na Karl-Franzens Univerzitetu u Gracu, Christian Doppler laboratoriji za mikrotalasnu hemiju (CDLMC), pod rukovodstvom prof.dr Cristian Oliver Kappe (2011)
  • Dobitnik stipendije Erasmus Mundus JoinEU-See, Austrian agency for International Cooperation in Education and Research (OeAD-GmbH), za istraživački rad na Karl-Franzens Univerzitetu u Gracu, Christian Doppler laboratoriji za mikrotalasnu hemiju (CDLMC), pod rukovodstvomdr Cristian Oliver Kappe (2010)
  • Član je Srpskog hemijskog društva.