dr Branislav Jović

e-mail: branislav.jovic@dh.uns.ac.rs

SCOPUS Author ID: 15829655800

ORCID: 0000-0002-4018-8461

• 2011. Doktor hemijskih nauka, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2007. Magistar hemijskih nauka, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2000. Diplomirani hemičar, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

• 2021: Redovni profesor, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2016: Vanredni profesor, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2011–2016. Docent, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu,
  • 2007–2010. Asistent, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• Fizička hemija I
  • Hemijska veza i struktura molekula
  • Molekulska spektroskopija
  • Primenjena infracrvena spektroskopija
  • Međumolekulske intrakcije.

• Jović. B, Tričković. J, Despotović. V, Fizička hemija 1, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, 2018.
  • Tričković. J, Jović. B, Despotović. V, Eksperimentalna Fizička hemija, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, 2014.
  • Jović, B. Infracrvena spektroskopija, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, 2021. Link: https://www.pmf.uns.ac.rs/studije/epublikacije/hemija/jovic_infracrvena_spektroskopija.pdf
  • Jović, B., Nikolić, A. Hemijska veza i struktura molekula, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, 2020.

• Spektroskopsko ispitivanje međumolekulskih interakcija
  • Adsorpcija i difuzija polutanata na različitim sorbentima
  • Spektroskopsko ispitivanje zemljišta.

• “Proučavanje sinteze strukture i aktivnosti organskih jedinjenja prirodnog i sintetskog porekla”. Ministarstvo za nauku i tehnološki razvoj republike Srbije (2011–2020).
  • “Uticaj vodenog matriksa i fizičko-hemijskih osobina relevantnih organskih ksenobiotika na ekotoksičnost i ponašanje u odabranim procesima prečišćavanja voda” Ministarstvo za nauku i tehnološki razvoj republike Srbije (2011–2020).
  • Fundamental research on the removal of organic pollutants in water treatment by special hybrid processes, Research Group Linkage Project, Humboldt Fondacija, finansiran od strane BMBF, Nemačka (2010-2014)  rukovodilac projekta: za Nemačku Prof. Dr-Ing Rolf Gimbel i Dr.-Ing.Ralph Hobby,  Univerzitet Duisburg-Essen, za Srbiju prof. dr Ivana Ivančev Tumbas. (učesnik na projektu).

1. Jović, V. Ćirić, M. Kovačević, S. Šeremešić, B. Kordić, Empirical equation for preliminary assesment of soil texture, SpectroChim. Acta. Part A, 206 (2019) 506–511.
  2. Kordić, B. Jović, J. Tričković, M. Kovačević, Adsorption of selected nitrophenols on activated carbon in the presence of nicotinamide, J. Mol. Liq., 259 (2018) 7–15.
  3. Jović, S. Petrović, B. Kordić, M. Kovačević, FTIR spectroscopic study of possible interactions of N-tert-butylformamide with ethers, J. Mol. Struct., 1171 (2018) 62–68.