Ivana Jagodic

Kabinet: 1/IV

e-mail: ivana.jagodic@dh.uns.ac.rs

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-7604-2747

• 2018‒danas, Doktorske akademske studije hemije, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2018. Master hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2017. Diplomirani hemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija

• 2023-danas, Istraživač saradnik,    Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija
  • 2020-2023, Istraživač pripravnik, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, Srbija

• Osnovi instrumentalne analize
  • Tehnike razdvajanja
  • Informacije u hemiji
  • Analitička spektrometrija
  • Hemijska analiza materijala

• Uklanjanje boja iz vodene sredine primenom viših procesa oksidacije (fotolitička i fotokatalitička razgradnja)
  • Istraživanja iz oblasti analitičke hemije (instrumentalne analize) i fizičke hemije.

• Razvoj metoda praćenja i uklanjanja biološki aktivnih supstanci u cilju unapređenja kvaliteta životne sredine, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019)
  • Razvoj i optimizacija prototipa fotoreaktora za tretman otpadnih voda opterećenih organskim efluentima na teritoriji AP Vojvodine, Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, Srbija (2022-2023)

1. Jagodić, I., Guth, I., Lukić-Petrović, S., Tamindžija, D., Šojić Merkulov, D., Finčur, N., Bognár, S., Putnik, P.,  Banić, N. Reusable Fe2O3/TiO2/PVC photocatalysts for the removal of methylene blue in the presence of simulated solar radiation, Nanomaterials, (2023), https://doi.org/10.3390/nano13030460.
  2. Jagodić, I., Uzelac M., Banić, N., Guth, I., Lukić-Petrović, S. Removal of methylene blue using tungsten(VI)-oxide immobilized on commercial PVC in the presence of simulated solar radiation, International Journal of Environmental Science and Technology, (2022), https://doi.org/10.1007/s13762-022-04538-5.
  3. Jagodić I., Uzelac M., Banić N. Study of methylene blue removal using tungsten(VI)-oxide immobilized on commercial polyvinyl chloride support in presence simulated solar radiation, 7. International Congress Engineering, Environment and Materials in Processing Industry, Jahorina, 17-19 March, 2021.
  4. Jagodić I., Guth I., Lukić-Petrović S., Banić N. Adsorption and photodegradation of methylene blue by using WO3/PVC composite, 5th International Conferences on Science and Technology, Budva, Montenegro, September 7-9, 2022.
  5. Banić N., Šojić D., Finčur N., Kordić B., Jagodić I., Abramović B. Removal of methylene blue from water using TiO2 immobilized on a polymer support, 24th International Symposium on Analytical and Environmental Problems, Szeged, Hungary, October 8-9, 2018, Proceedings pp. 74.
  6. Ćelić N., Banić N., Jagodić I., Štrbac G., Bosak O., Bartova K., Lukić-Petrović S. Fabrication of ZnO/SnO2 nanocomposites for efficient water reuse, 6th International Conference on the Physics of Optical Materials and Devices and the 5th International Workshop of Persistent and Photostimulable Phosphors (IWPPP-5), Belgrade, Serbia, 29th of August to 2nd of September, 2022.

• Član je Srpskog hemijskog društva−Hemijskog društva Vojvodine (SHD−HDV).
  • Stipendista Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2013-2022).
  • Član je marketing tima Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine.