Gordana Pucar Milidrag

Dr Gordana Pucar Milidrag

Naučni saradnik

Katedra za hemijsku tehnologiju i zaštitu životne sredine

e-mail: gordana.pucar@dh.uns.ac.rs

• 2019. Doktor nauka o zaštiti životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2011. Diplomirani hemičar, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2012. Master hemičar, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

akademska zvanja

• 2020: Naučni saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2016: Istraživač-saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2013-2016. Istraživač-pripravnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• Ispitivanje unapređenih procesa oksidacije i njihova primena u tretmanu otpadnih voda.

• Unapređenje remedijacionih tehnologija i razvoj metoda za procenu rizika zagađenih lokaliteta, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019)
  • Unapređenje tehnologija remedijacije sedimenta u cilju zaštite voda, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019).

1. Pucar Milidrag, G., Prica, M., Kerkez, Đ., Dalmacija, B., Kulić, A., Tomašević Pilipović, D., Bečelić Tomin, M. (2018): A comparative study of the decolorization capacity of the solar-assisted Fenton process usingferrioxalate and Al, Fe-bentonite catalysts in a parabolic trough reactor. Journal of Taiwan Institute of Chemical Engineers. 93:436-449.
  2. Grba, N., Krčmar, D., Maletić, S., bečelić Tomin, M., Grgić, M., Pucar, G., Dalmacija, B. (2016): Organic and inorganic priority substances in sediments of Ludaš Lake, a cross-border natural resource on the Ramsar list. Environmental Science and Pollution Research. 1-15.
  3. Kerkez, Đ., Bečelić Tomin, M., Dalmacija, M., Tomašević Pilipović, D., Rončević, S., Pucar, G., Dalmacija, B. (2014): Leachability and physical stability of solidified and stabilized pyrite cinder sludge from dye effluent treatment. Hemijska industrija. DOI: 10.2298/HEMIND140304036K.

• Član Srpskog hemijskog društva.