Djordje Pejin

MSc Đorđe Pejin

Istraživač-pripravnik

Katedra za hemijsku tehnologiju i zaštitu životne sredine

Kabinet: 13a/V

e-mail: djordje.pejin@dh.uns.ac.rs

• 2021.- Doktorant doktorskih akademskih studija zaštite životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2021. Master hemičar – kontrola kvaliteta i upravljanje životnom sredinom, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2020. Diplomirani hemičar, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

• 2022. Istraživač-pripravnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

• Osnove hemijske tehnologije

• Tretman sedimenta
  • Pasivno uzorkovanje vode i sedimenta

• Program naučnoistraživačkog rada u 2020. godini, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (Ev. br. 451-03-68/2022-14/200125)

1. Pejin, Đ., Krčmar, D., Tenodi, S., Tomić, R., Pešić, V. (2022): Upravljanje otpadnim tokovima u industriji proizvodnje piva. Knjiga radova – IX Memorijalni naučni skup iz zaštite životne sredine „Docent dr Milena Dalmacija“, 31.03.-01.04.2022. Novi Sad, 2022.

• Noslilac plakete „Dositeja“ za školsku 2019/20. i 2020/21. godinu
  • Stipendista Fonda za mlade talente Republike Srbije
  • Član Kluba mladih hemičara
  • Član Srpskog hemijskog društva−Hemijskog društva Vojvodine (SHD−HDV)