Slađana Kekezović

MSc Slađana Stanisavljević

Istraživač-saradnik

Katedra za biohemiju i hemiju prirodnih proizvoda

Univerzitet u Novom Sadu,

Laboratorija: 11/III

Tel: + 381 21 485 2767

e-mail: sladjanak@dh.uns.ac.rs

• 2016-danas. Doktorske studije biohemijskih nauka, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet
  • 2014. Master biohemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet
  • 2013. Diplomirani biohemičar, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet

• 2021-danas. Istraživač-saradnik, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet
  • 2016-2021. Istraživač-pripravnik, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet

• Hemija prirodih proizvoda
  • Hemoenzimske transformacije
  • Metabolizam lekova I ksenobiotika
  • Monosaharidi i bioaktivni derivati
  • Hemija farmaceutskih proizvoda

• Sinteza biološki aktivnih jedinjenja
  • Dizajn i razvoj novih biološki aktivnih jedinjenja

• Sinteza i biološka ispitivanja novih mimetika ili derivata odabranih citototoksičnih laktona, antitumorskog agensa tiazofurina i prirodnih naftnih kiselina, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019).

• Član Srpskog hemijskog društva
  • Pripravnički staž obavljen u Institutu za javno zdravlje Vojvodine (2014-2015).
  • Položen stručni ispit za diplomoranog biohemičara pred ispitnom komisijom Ministarstva zdravlja (2015).
  • IUPAC nagrada za najbolje prezentovan poster na 56. Savetovanju Srpskog hemijskog društva (2019).
  • Učestvovala je u promociji hemije i Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine u okviru manifestacija Hemijski vikend, festivala nauke i festivala za decu.
  • Član Kluba mladih hemičara Srbije.