MSc Dunja Rađenović

Istraživač saradnik

Katedra za hemijsku tehnologiju i zaštitu životne sredine

Kabinet: 13a/V

e-mail: dunja.radjenovic@dh.uns.ac.rs

• 2014.- Doktorant doktorskih akademskih studija zaštite životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2014. Master hemičar – kontrola kvaliteta i upravljanje životnom sredinom, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2013. Diplomirani hemičar – kontrola kvaliteta i upravljanje životnom sredinom, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• 2019. Istraživač-saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.
  • 2016.-2019. Istraživač-pripravnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• Zagađenje voda
  • Zaštita voda
  • UV/VIS i IR spektroskopija u analizi životne sredine
  • Osnovi zaštite okoline
  • Tehnologija zaštite životne sredine
  • Ekoinženjering

• Tretman sedimenta
  • Solidifikacija i stabilizacija
  • Mikrostrukturna karakterizacija sedimenta.

•  Projekat „Unapređenje remedijacionih tehnologija i razvoj metoda za procenu rizika zagađenih lokaliteta“, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019).

1. Dubovina, M., Krčmar, D., Grba, N., Watson, A. M., Rađenović, D., Tomašević Pilipović, D., Dalmacija, B. (2018): Distribution and ecological risk assessment of organic and inorganic pollutants in the sediments of the transnational Begej canal (Serbia-Romania). Environmental Pollution 236: 773-784.
  2. Tomašević Pilipović, D., Kerkez, Đ., Dalmacija, B., Slijepčević, N., Krčmar, D., Rađenović, D., Bečelić Tomin, M. (2018): Remediation of Toxic Metal Contaminated Sediment Using Three Types of nZVI Supported Materials. Bulletin of Environmental Contamination and Toxicology (ISSN: 0007-4861(pISSN);1432-0800(eISSN);)
  3. Rađenović, D., Kerkez, Đ., Tomašević, D., Balaš, S., Došić, A., Smiljanić, S., Krčmar, D. (2017): Long-term performance of stabilised/solidified polluted sediment in terms of metal leachability and matrix characterization. . Zaštita materijala, 58 (4): 556-563.
  4. Slijepčević, N., Tomašević Pilipović, D., Došić, A., Kerkez, Đ., Rađenović, D., Gligorić, M., Đorđievski, S. (2017): Efikasnost primene tehnike stabilizacije/solidifikacije na jalovinu iz Rudnika Bor. Zaštita materijala, 58 (3): 317-322.
  5. Došić, A., Dalmacija, B., Gligorić, M., Tomašević Pilipović, D., Rađenović, D. (2016): Efikasnost neorganskih imobilizacionih agenasa u stabilizaciji otpadnih muljeva rudnika. Zaštita materijala, 57 (3): 430-439.

• Stipendista doktorskih studija zaštite životne sredine na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2015-2018).
  • Član Srpskog hemijskog društva.
  • Učešće u Otvorenim vratima Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine.
  • Učešće u Memorijalnom naučnom skupu iz zaštite životne sredine, u realizaciji Katedre za hemijsku tehnologiju i zaštite životne sredine.