Molnar sajt

dr Jelena Molnar Jazić

Vanredni profesor

Katedra za hemijsku tehnologiju i zaštitu životne sredine

Kabinet: 21a/V

e-mail: jelena.molnar@dh.uns.ac.rs

SCOPUS Autor ID:36952226700

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-8696-7647

• 2011. Doktor hemijskih nauka, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2007. Diplomirani hemičar – kontrola kvaliteta i menadžment životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

akademska zvanja

• 2018: Vanredni profesor, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2013-2018. Docent, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2010-2013. Istraživač saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu,
  • 2007-2010. Istraživač-pripravnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• Unapređeni oksidacioni procesi
  • UV/VIS i IR spektroskopija u analizi životne sredine
  • Kvalitet vode za piće
  • Osnove kontrole kvaliteta životne sredine
  • Zagađenje voda
  • Kontrola kvaliteta vode za piće.

• Watson, M., Molnar Jazić, J., Maletić, S., Beljin, J., Kragulj Isakovski, M. , Nikić, J. Spektroskopske i spektrometrijske metode u analizi životne sredine-praktikum, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, 2022 (elektronska publikacija).
  • Molnar Jazić, J., Agbaba, J., Tubić, A., Kragulj Isakovski, M.Unapređeni oksidacioni procesi u zaštiti životne sredine. Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, 2020.
  • Agbaba, J., Maletić, S., Kragulj Isakovski, M., Molnar Jazić, J. Zagađenje i zaštita vazduha–praktikum, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, 2018.
  • Dalmacija, M., Maletić, S., Agbaba, J., Dalmacija, B., Molnar, J., Ugarčina Perović, S., Tomašević, D. Praktikum iz kvaliteta vode za piće, Univerzitet u Novom Sadu, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, 2013.

• Zaštita životne sredine
  • Unapređeni oksidacioni procesi u tretmanu vode
  • Organski mikropolutanti
  • Prirodne organske materije
  • Oksidacioni/dezinfekcioni nusprodukti
  • Gasna hromatografija

• Unapređenje remedijacionih tehnologija i razvoj metoda za procenu rizika zagađenih lokaliteta, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019)
  • Uticaj vodenog matriksa i fizičko-hemijskih osobina relevantnih organskih ksenobiotika na ekotoksičnost i ponašanje u odabranim procesima prečišćavanja voda, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019)
  • Arsenic and ammonium in drinking water: implementation of a cross-border platform for safe water – ARSENICPLATFORM, IPA program prekogranične saradnje Mađarska-Srbija (2011-2013).

1. Ferreira, A., Molnar Jazić, J., Gouveia, L., Maletić, S., Tomić, M., Agbaba, J., Vladić, J. (2022) Valorisation of microalga Tetradesmus obliquus grown in brewery wastewater using subcritical water extraction towards zero waste. Chemical Engineering Journal, 135324. doi.org/10.1016/j.cej.2022.135324
  2. Molnar Jazić, J., Đurkić, T., Bašić, B., Watson, M. Apostolović, T., Tubić, A., Agbaba, J. (2020) Degradation of a chloroacetanilide herbicide in natural waters using UV activated hydrogen peroxide, persulfate and peroxymonosulfate processes. Environmental Science Water Research & Technology, 6, 2800-2815.
  3. Agbaba, J., Molnar Jazić, J., Tubić, A., Watson, M., Maletić, S., Kragulj Isakovski, M., Dalmacija B. (2016): Oxidation of natural organic matter with processes involving O3, H2O2 and UV light: formation of oxidation and disinfection by-products. RSC Advances, 6: 86212-86219.
  4. Molnar, J., Agbaba, J., Dalmacija, B., Tubić, A., Krčmar, D., Maletić, S., Tomašević, D. (2013): The effects of matrices and ozone dose on changes in the characteristics of natural organic matter. Chemical Engineering Journal, 222: 435-443.
  5. Molnar, J., Agbaba, J., Dalmacija, B., Klašnja, M., Dalmacija, M., Kragulj, M. (2012): A comparative study of the effects of ozonation and TiO2-catalyzed ozonation on the selected chlorine disinfection by-product precursors content and structure. Science of the Total Environment, 425: 169-175.

• Rukovodilac Potprojektа 1 „Fizičko-hemijska karakterizacija ponašanja polutanata u sistemu voda-sediment“za period 2018-2019.u okviruProjekta III „Unapređenje remedijacionih tehnologija i razvoj metoda za procenu rizika zagađenih lokaliteta“, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.
  • Dobitnica Dunavske nagrade za mlade istraživače za 2016. godinu, kao predstavnik Republike Srbije. Nagradu dodeljuje Federalno ministarstvo za nauku, istraživanja i ekonomiju Austrije (Austrian Federal Ministry for Science, Research and Economy-BMWFW) u saradnji sa Institutom za Dunavski region i Centralnu Evropu (Institute for the Danube Region and Central Europe-IDM).
  • Prva nagrada Fondacije Dr Milena Dalmacija i Renato Vuković za najbolje urađenu doktorsku disertaciju iz oblasti zaštite životne sredine.
  • Član stručnih asocijacija: Srpsko hemijsko društvo;Udruženje za tehnologiju vode i sanitarno inženjerstvo; Sample Preparation Network.