Kristiana Zrni' Tenodi

MSc Kristiana Zrnić Tenodi

Istraživač-saradnik

Katedra za hemijsku tehnologiju i zaštitu životne sredine

Kabinet: 4/V

e-mail: kristiana.zrnic@dh.uns.ac.rs

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-4251-0477

• 2015-do danas. Doktorant nauke o zaštiti životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2015. Master analitičar zaštite životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

• 2014. Diplomirani analitičar zaštite životne sredine, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

• 2020. Istraživač-saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.
  • 2017-2020. Istraživač-pripravnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• Izvori i kontrola zagađivanja životne sredine
  • Tehnologija zaštite životne sredine
  • Osnovi hemijske tehnologije
  • Hemijska tehnologija.

• Priprema vode za piće
  • Elektrokoagulacija kao remedijaciona tehnologija u tretmanu vode.

• Unapređenje remedijacionih tehnologija i razvoj metoda za procenu rizika zagađenih lokaliteta(III43005), Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019)
  • 2016-2018.Unapređenje tehnologija remedijacije sedimenta u cilju zaštite voda(TR37004), Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019).

1. Mohora , Rončević S., Agbaba J., Zrnić K., Tubić A., Dalmacija B. (2018): Arsenic removal from groundwater by horizontal-flow continuous electrocoagulation (EC) as a standalone process,  Journal of Environmental Chemical Engineering  6, 512-519. Zahvalnica APV 142-451-2826
  2. Zrnić K., Rončević S., Mohora E., Agbaba J., Tubić A., Spasojević J., Dalmacija B. (2017): Efikasnost uklanjanja arsena i prirodnih organskih materija iz vode procesom elektrokoagulacije (Fe elektrode) i uticaj dodatka aktivnog uglja u prahu, XVII međunarodna konferencija Vodovodni i kanalizacioni sistemi, 142-147.

• Analitičar u Akreditovanoj laboratoriji za analizu životne sredine “Docent dr Milena Dalmacija”
  • Član Srpskog hemijskog društva
  • Stipendista doktorskih studija zaštite životne sredine na projektu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2016-2018)
  • Učešće u Otvorenim vratima Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine (2015-do danas).