XXIX Kонференција Српског кристалографског друштва

• Post category:.....

Позивамо Вас на XXIX Kонференцију Српског кристалографског друштва, која ће се одржати у Руми, у хотелу „Борковац”, 27. и 28. јуна 2024. године. Kонференцију организују Српско кристалографско друштво и Природно-математички факултет Универзитета у Новом Саду. Рок за слање извода радова је 3. мај 2024.

Више информација о конференцији можете пронаћи на интернет страници: https://skd.org.rs/konferencije/aktuelna-konferencija/

Учешће на конференцији је пријавило више од 50 научника из девет европских земаља (Аустрија, Бугарска, Француска, Хрватска, Мађарска, Немачка, Словенија, Србија и Уједињено Kраљевство)

На конференцији ће пленарна предавања одржати:

• Др Крис Ховс (Chris Hawes), Универзитет у Килу, Школа хемије, Кил, Уједињено Краљевство;
  • Проф. др Фолкер Каленберг (Volker Kahlenberg), Универзитет у Инзбруку, Институт за минералогију и петрографију, Инзбрук, Аустрија;
  • Проф. др Франц Пердих (Franc Perdih), Универзитет у Љубљани, Факултет за хемију и хемијску технологију, Љубљана, Словенија;
  • Др Тибор Тот-Катона (Tibor Tot-Katona), Институт за физику чврстог стања и оптике, Вигнер истраживачки центар за физику, Будимпешта, Мађарска;
  • Доц. др Матиц Лозиншек (Matic Lozinšek), Институт Јожеф Штефан, Љубљана, Словенија.

Конференцију су подржали Покрајински секретаријат за високо образовање и научноистраживачку делатност, Analysis d.o.o, KEFO d.o.o, DECTRIS (Switzerland), Proto Manufacturing Inc (USA) и Superlab, d.o.o.