Stručna poseta studenata Biohemije farmaceutskoj kompaniji Hemofarm i Enološkoj stanici u Vršcu

• Post category:...

Studenti treće i četvrte godine osnovnih akademskih studija biohemije i master akademskih studija biohemije sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu su 03.06.2022. boravili u Vršcu na stručnoj ekskurziji. Studenti su posetili Enološku stanicu Vršac kao i farmaceutsku kompaniju Hemofarm. Studenti su imali priliku da se upoznaju sa laboratorijama, vrstama usluga koje nudi i načinom poslovanja Enološke stanice, dok su u Hemofarmu uvideli način rada velike korporacije i obišli Laboratoriji za kontrolu kvaliteta i magacin. Na kraju dana studenti su sumirali utiske u lokalnoj vinariji, gde su imali priliku čuju interesantnu priču o dugoj tradiciji prizvodnje vina u Banatu.