Senat Univerziteta u Novom Sadu dodelio je nagradu „Student generacije u oblasti Prirodno-matematičkih nauka” našoj studentkinji Ljubici Brenjo

• Post category:...
Senat Univerziteta u Novom Sadu dodelio je nagradu „Student generacije u oblasti Prirodno-matematičkih nauka” Ljubici Brenjo, studentkinji našeg Departmana. Ljubica Brenjo je rođena 1997. godine u opštini Sinsheim u Nemačkoj. Osnovnu Školu „Risto Proroković” i opšti smer gimnazije u SŠC „Aleksa Šantić” završila je u Nevesinju 2012. odnosno 2016. godine, kao dvostruki nosilac Vukove diplome. 2016. godine upisala je Osnovne akademske studije hemije na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu. Tokom školovanja je bila stipendista Fonda “Milan Jelić”, i nosilac Izuzetnih nagrada Univerziteta zbog ostvarenih uspeha. U julu 2020. godine završila je osnovne akademske studije hemije sa prosečnom ocenom 10,00 čime je potvrdila svoj konstantni kvalitet, ljubav i želju ka izučavanju hemije. Svoj rad ka nadogradnji znanja nastavila je kroz master akademske studije hemije kod nas na Departmanu. Tokom školovanja bila je na letnjoj praksi na Tehničkom univerzitetu u Gracu u periodu jul/avgust 2019. godine. Govori nemački i engleski, a služi se francuskim jezikom.
Ispred Departmana upućujemo joj iskrene čestitke i iskazujemo svoj ponos što je naš student.