Prijavite se za učešće na 2022 ISCES (International Student Conference on Environment and Sustainability)

• Post category:...

Uz podršku Kineske poljoprivredne banke, Pekinške ekološke fondacije za mlade talente i Novinske agencije Sinhua, Program Ujedinjenih nacija za životnu sredinu i Univerzitet Tongdži uspešno održavaju Međunarodnu studentsku konferenciju o životnoj sredini i održivosti (ISCES) već 10 godina, od 2011. Okupili su preko 3.000 međunarodnih studenata iz više od 50 zemalja na Univerzitetu Tongdži na Svetski dan zaštite životne sredine. Ova vodeća godišnja konferencija, koja ima za cilj da podeli ideje i prakse mladih ljudi o održivom razvoju, postala je globalni događaj za buduće lidere i jedan od najuticajnijih događaja okupljanja mladih na temu održivog razvoja.

Međunarodna studentska konferencija o životnoj sredini i održivosti 2022. sastoji se od dva događaja – 2022 Global Environmental Solutions Challenge  i Summit Forum on WED. Predstavnici akademske zajednice, biznisa, međunarodnih organizacija i nevladinih organizacija biće pozvani da održe plenarana predavanja na aktuelne teme, uključujući najnovije globalne inicijative i lokalne politike o održivom razvoju, najsavremenija rešenja industrijske tehnologije i sl., kao odgovor na ublažavanje klimatskih promena, zaštite biodiverziteta i prevencije zagađenja životne sredine.

2022 Global Environmental Solutions Challenge traži globalna rešenja za životnu sredinu i održivi razvoj, na sledeće teme: klimatske promene, zdravlje ljudi, cirkularna ekonomija i pametno okruženje. Pozivaju se studenti iz celog sveta da formiraju timove i registruju se na 2022 Global Environmental Solutions Challenge, da podele inovativna rešenja u vezi sa četiri navedene teme, i imaju šansu da osvoje nagradu od 10.000 juana.

Vreme održavanja: 3 – 5. juna 2022. (onlajn)

Prijavljivanje na: https://isces.tongji.edu.cn

Rok za prijavu: 15. maj 2022.

ISCES ne naplaćuje kotizaciju ni u jednoj fazi.