Preporuka za zaposlene i studente Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu u vezi sa putovanjima van zemlje

• Post category:...

U skladu sa preporukama Vlade Republike Srbije, Svetske zdravstvene organizacije i Evropske komisije koje se odnose na putovanja, a u cilju odgovornog i pravovremenog reagovanja na širenje virusa COVID-19, Prirodno-matematički fakultet, Univerziteta u Novom Sadu smatra da rizik od infekcije predstavlja realnu opasnost po zdravlje i ne preporučuje zaposlenima i studentima odlazak u inostranstvo, te dozvoljava odustajanje od puta u inostranstvo, ukoliko zaposleni i student smatra da je rizik po zdravlje veći od prihvatljivog.

Zaposleni i studenti koji su se upravo vratili sa putovanja iz ugroženih područja ili planiraju povratak u Srbiju, preporučuje se samoizolacija u minimalnom trajanju od dve sedmice, uz poštovanje saveta nadležnih državnih organa u smislu preduzimanja svih neophodnih mera i postupaka u toku trajanja epidemije virusa COVID-19.

Student je dužan da svoje odsustvo prijavi i opravda elektronskim putem svom predmetnom asistentu.

Link za informacije Ministarstva zdravlja Republike Srbije:http://covid19.rs/o-covid-19-virusu/