Poziv na predavanje, prof. Renato Tomaš: “TERMODINAMIČKA SVOJSTVA KADMIJEVOG KLORIDA U MIJEŠANIM OTAPALIMA”

• Post category:...

U sredu, 20. aprila 2022. godine u 2/II u 14 h prof. Renato Tomaš će održati predavanje pod nazivom “TERMODINAMIČKA SVOJSTVA KADMIJEVOG KLORIDA U MIJEŠANIM OTAPALIMA”.
Profesor Renato Tomaš je vanrednи profesora Zavoda za fizikalnu kemiju, Kemijsko-tehnološkog fakulteta (KTF) Sveučilišta u Splitu, Hrvatskа, а gost Katedrе za Analitičku hemiju, Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine, PMF UNS.
Profesor Renato Tomaš bavi se termodinamikom rastvora elektrolita, potenciometrijom, solvatacionim svojstvima rastvarača, interakcijama u jonskim tečnostima i zelenom hemijom. Koautor je 33 naučna rada i učesnik brojnih domaćih i međunarodnih kongresa, aktivno učestvuje u realizaciji brojnih naučno-istraživačkih nacionalnih i internacionalnih projekata.