Održana svečana dodela nagrada Fonda Nenada M. Kostića

• Post category:...

U petak 27. maja 2022. godine Departman za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine bio je domaćin svečanosti na kojoj su dodeljene nagrade i pohvale Fonda Nenad M. Kostić za najbolji diplomski i master rad koji je odbranjen u periodu od 1. aprila 2021. godine do 31. marta 2022. godine u oblasti hemije.
Nagrađeni najbolji diplomski i master radovi su:
1.    Lazar G. Bijelić, sa Univerziteta u Beogradu – Fakultet za fizičku hemiju. Diplomski rad „Poboljšanje elektrokatalitičke aktivnosti Ni za izdvajanje vodonika u alkalnoj sredini galvanskom izmenom sa Rh – eksperimentalna i teorijska analiza“. Mentor rada je dr Igor A. Pašti, redovni profesor.
2.    Mia Bušljeta, sa Sveučilišta u Zagrebu – Prirodoslovno-matematički fakultet. Magistarski rad „Priprava alifatskih triazolnih derivata manoziliranog desmuramil-dipeptida“. Mentor rada je dr Vesna Petrović Peroković, vanredni profesor.
3.    Andrej J. Kukuruzar, sa Univerziteta u Beogradu – Hemijski fakultet. Diplomski rad „Sintetička studija alstonlarsina A“. Mentor rada je dr Filip J. Bihelović, vanredni profesor.

Vankonkursna nagrada dodeljena je dr Dragani Đorđević naučnom savetniku sa Instituta za hemiju, tehnologiju i metalurgiju u Beogradu, za proučavanje životne sredine, protivljenja zagađivanju i podizanju ugleda hemije i hemičara.