Održana međunarodna svetska konferencija 38th International Conference on Solution Chemistry (38ICSC)

• Post category:...

Međunarodna svetska konferencija 38th International Conference on Solution Chemistry (38ICSC) koja se organizuje svake druge godine počevši od 1967. godine, održana je od 09. do 14. jula 2023. u Beogradu. Po prvi put je konferencija realizovana kod nas i to u saradnji dva fakulteta iz dve države – Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu i Fakulteta za hemiju i hemijsku tehnologiju Univerziteta u Ljubljani. Predsedavajući konferencije su bili prof. dr Slobodan Gadžurić sa našeg fakulteta i prof. dr Marija Bešter-Rogač sa fakulteta u Ljubljani.

Najnovije naučne rezultate i dostignuća predstavilo je više od 130 učesnika, profesora, istraživača i doktoranada iz 32 zemlje sveta. Kolege sa našeg Departmana su imale veoma zapažena kako usmena tako i posterska izlaganja. Dodeljeno je i pet nagrada studentima doktorskih studija za najbolja posterska izlaganja. Jedna od nagrađenih je i naša koleginica Andrijana Bilić, istraživač pripravnik na Katedri za analitičku hemiju.