Održana manifestacija „Mali-veliki hemičar“

Departman za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine, Prirodno-matematičkog fakulteta tradicionalno je organizovao manifestaciju „Mali-veliki hemičar“ namenjenu đacima viših razreda osnovnih škola koji imaju hemiju u nastavnom planu i programu.

Ova manifestacija je samo jedna u nizu akcija koje organizuje Departman za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine sa ciljem da se hemija, kao jedna od osnovnih prirodnih nauka, prikaže učenicima na zanimljiv način. Tokom posete učenici su bili u prilici da se upoznaju sa interesantnim ogledima iz hemije koji su usklađeni sa nastavnim planom i programom čime će im biti olakšano da razumeju teoriju koju uče. Namera nam je da teme iz sveta koji nas okružuje oživimo kroz eksperimente i na taj način ih približimo đacima. Istovremeno, težimo da pobudimo u učenicima interesovanje za hemiju i predstavimo im zanimanja iz oblasti hemije, biohemije i zaštite životne sredine u sklopu profesionalne orijentacije.

U toku ove nedelje je kroz naše laboratorije prošlo 920 sedmaka i osmaka sa svojim nastavnicima. Njihova oduševljenja i zanimljiva pitanja su nama dalji podstrek da nastavimo da radimo sa mladima i podstičemo njihovo obrazovanje i rad na jačanju hemije.