Naši zaposleni u istraživačkoj poseti Univerzitetu u Regenzburgu, Nemačka

• Post category:...

Naše koleginice docent dr Emilija Svirčev i istraživač-pripravnik Msc Mirjana Janić, sa Кatedre za biohemiju i hemiju prirodnih proizvoda, preko leta 2022. godine borave na dvomesečnom stručnom usavršavanju na Fakultetu za hemiju i farmaciju, Univerzitet u Regensburgu, Nemačka (Fakultät für Chemie und Pharmazie, Universität Regensburg).

Njihovi domaćini su profesor Dr. Jörg Heilmann i Dr. Guido Juergenliemk. Tokom usavršavanja savladaće moderne tehnike izolacije i hemijske karakterizacije proantocijanidina iz biljnih ekstrakata.

Stručno usavršavanje je finansirano od strane evropskog fonda za razmenu: Eastern Europe exchange program, the German Academic Exchange Service (“Deutscher Akademischer Austauschdienst – DAAD”).