Nagrada Fonda „Nenad M. Kostić“ za najbolji master rad iz oblasti hemije u 2019/2020 godini

• Post category:...

Fond „Nenad M. Kostić“ za hemijske nauke nagrađuje najbolje diplomske i master radove iz svih oblasti čiste i primenjene hemije odbranjene na Univerzitetima u Srbiji i Banja Luci (Republika Srpska).

Ove godine se na konkurs prijavilo 17 svršenih studenata Univerziteta u Novom Sadu, Beogradu, Kragujevcu i Prištini-Kosovskoj Mitrovici i Banja Luci (Republika Srpska) sa master i diplomskim radovima odbranjenim u periodu od 1. aprila 2019. do 30. aprila 2020. godine.

Svršena studentkinja našeg fakulteta MSc Nikolina Todorović je osvojila prvu nagradu za svoj master rad pod nazivom „Biohemijska karakterizacija molekulskih determinanti uključenih u fotokonverziju, signalnu transdukciju i stabilnost homodimerne fitohrom-aktivirane diguanilat-ciklaze“, koji je urađen pod mentorstvom dr Nataše Simin, vanrednog profesora Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu sa Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine i dr Andreasa Winkler-a, docenta na Graz University of Technology (Austrija). Univerzitet u Kragujevcu bio je domaćin svečanosti dodele nagrada Fonda„Nenad M. Kostić“ za hemijske nauke koja se održala 22.09.2020. Ova nagrada se dodeljuje svake godine jednom dobitniku.

Čestitamo!