MSc Nataša Slijepčević

e-mail: natasa.slijepcevic@dh.uns.ac.rs

Personalna stranica: http://www.hemijskalaboratorija.rs/osoblje.html

SCOPUS Autor ID: 57194496380

• 2013. Master hemičar – kontrola kvaliteta i upravljanje životnom sredinom, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
  • 2012. Diplomirani hemičar-kontrola kvaliteta i upravljanje životnom sredinom, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

akademska zvanja

• 2018: Istraživač-saradnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu,
  • 2015-2018. Istraživač-pripravnik, Prirodno-matematički fakultet, Univerzitet u Novom Sadu.

• Kvalitet vode za piće
  • Industrijski procesi
  • Zaštita voda
  • Izvori i kontrola zagađivanja životne sredine.

• Bavi se naučno-istraživačkim radom u oblasti sedimenta, sa akcentom na stabilizaciju/solidifikaciju teških metala u sedimentu, kao i primenu novih materijala u cilju stabilizacije sedimenta.

• Unapređenje tehnologija remedijacije sedimenta u cilju zaštite voda, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (2011-2019).

1. Slijepčević, N., Kerkez, Dj., Tomašević Pilipović, D., Bečelić-Tomin, M., Dalmacija, B., Krčmar, D. (2018): Use of two different approaches to the synthesis of nano zero valent iron for sediment remediation. Global NEST Journal. https://doi.org/10.30955/gnj.002649
  2. Tomašević Pilipović, D., Kerkez, Dj., Dalmacija, B., Slijepčević, N., Krčmar, D., Rađenović, D., Bečelić-Tomin, M. (2018): Remediation of Toxic Metal Contaminated Using Three Types of nZVI Supported Materials. Bulletin of Environmental Contamination and Toxicology. 101(6): 725-731.
  3. Došić, A., Tomašević-Pilipović, D., Gligorić M., Dalmacija, B., Kerkez, Đ., Slijepčević, , Spasojević,  J., Obrenović Z. (2017): Green remediation of tailings from the mine using inorganic agents. Hemijska industrija. 71 (2): 155-165.
  4. Slijepčević, N., Tomašević Pilipović, D., Došić, A., Kerkez, Đ., Rađenović, D., Gligorić, M., Đorđievski, S. (2017): Efikasnost primene tehnike stabilizacije/solidifikacije na jalovinu iz Rudnika Bor. Zaštita Materijala. 58 (3): 317-322.
  5. Slijepčević, N., Tomašević Pilipović, D., Kerkez, Đ., Bečelić-Tomin, M., Krčmar, D., Rončević, S., Dalmacija, B. (2017): Characterization of Leachate from Contaminated Sediment After Treatment by Stabilization/Solidification. Water Research and Management. 7 (2): 27-31.

• Nagrada za najbolje urađen diplomski rad iz oblasti hemije, biohemije i zaštite životne sredine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu koju dodeljuje fondacija “dr Milena Dalmacija i Renato Vuković” (2012)
  • Analitičar u Akreditovanoj laboratoriji za analizu životne sredine “Docent dr Milena Dalmacija”
  • Sertifikat o učešću na TRAIN programima: Umrežavanje i timski rad, Prezentacione i komunikacione veštine, Metodologija istraživanja, naučno pisanje i prezentacija rezultata-prirodne i tehničke nauke (2016)
  • Član Srpskog hemijskog društva
  • Član Marketing tima Prirodno-matematičkog fakulteta (2017-2019).