Mina Janković – Student generacije u oblasti prirodno–matematičkih nauka u školskoj 2021/2022. godini

• Post category:...

Na svečanosti održanoj 28. decembra 2022. godine u Rektoratu Univerziteta u Novom Sadu uručene su nagrade najboljim studentima Univerziteta u Novom Sadu u školskoj 2021/2022. godini. Tom prilikom rektor Univerziteta u Novom Sadu prof. dr Dejan Madić uručio je Mini Janković nagradu Student generacije u oblasti prirodno–matematičkih nauka.
Mina Janković je završila Osnovne akademske studije hemije (smer: Hemija) na Departmnau za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine sa prosečnom ocenom 10,00. Diplomirala je 13. jula 2022. godine kao prva u generaciji.
Dobitnica je nagrade za Naučni i stručni rad u školskoj 2020/2021. godini Univerziteta u Novom Sadu, kao i nagrada Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu za postignuti uspeh tokom studiranja.
Trenutno je studenta Master akademskih studija – Biohemija na Departmanu za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine Univerziteta u Novom Sadu Prirodno-matematičkog fakulteta.