• Post category:...

Međuokružno takmičenje iz hemije za učenike srednjih škola održano je subotu, 1. aprila 2023. godine, na Departmanu za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu. Organizatori takmičenja su bili Ministarstvo prosvete Republike Srbije i Srpsko hemijsko društvo.

Ukupno je učestvovao 31 učenik. Od toga je bilo , 5 učenika 1. razreda, 9 učenika 2. razreda i 17 učenika 3. i 4. razreda.

Takmičare su na početku u ime domaćina pozdravili pomoćnik direktora dr Tatjana Đaković Sekulić i u ime organizatora podpredsednik Srpskog hemijskog društva, dr Suzana Jovanović Šanta.

Zatim su učenici pristupili izradi testa.

Nakon testa, sledio je eksperimentalni deo takmičenja. Eksperimentalni deo su radili najbolje plasirani na testu, i to četiri učenika 1. razreda, četiri učenika 2. razreda i pet učenika 3. i 4. razreda. Tri učenika je branilo svoje naučno-istraživačke radove.

Najboljim takmičarima uručene su diplome i poklon knjige. Ostali su dobili zahvalnice Srpskog hemijskog društva.