Jubilej Sekcije za hemiju životne sredine Srpskog hemijskog društva

• Post category:...
Sekcija za hemiju životne sredine Srpskog hemijskog društva ove godine obeležava 40 godina postojanja. Kako je ovo važan jubilej, a problemi vezani za životnu sredinu deluju aktuelnije nego ikad, želimo da obeležimo 40 godina na poseban način. Stoga Sekcija pokreće ciklus predavanja iz oblasti životne sredine koji će uključiti vodeće stručnjake iz svih univerzitetskih centara u našoj zemlji.

Želja nam je da obeležavanje godišnjice osnivanja Sekcije dodatno poveže i produbi saradnju među njenim članovima, univerzitetskim centrima i svim kolegama koje životna sredina zanima i koji žele da doprinesu njenoj zaštiti. Sekcija je zahvalna univerzitetima u Novom Sadu, Beogradu, Kragujevcu i Nišu koji su se odazvali našem pozivu da organizuju predavanja koja će biti organizovana u hibridnoj formi, tako da će ih putem interneta pratiti svi koji su zainteresovani bez obzira na mesto u kome se nalaze.

Ciklus predavanja će 10. maja otvoriti prof. dr Branimir Jovančićević predavanjem “Stanje životne sredine u svetu i Srbiji” koje će se održati u Velikom hemijskom amfiteatru Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, sa početkom u 14 sati (link https://t.co/pCanwYLYy4).

Pratite sajt i društvene mreže SHD-a i institucija koje učestvuju u organizaciji predavanja za više informacija o mestu, terminima predavanja i linkovima za pristup.