Dve ”Pupinove nagrade Matice srpske” našem Departmanu

• Post category:...

”Pupinova nagrada Matice srpske” za 2023. godinu dodeljena je Vidaku Raičeviću i Milici Stevanović, studentima doktorskih studija Prirodno-matematičkog fakulteta, Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine.

Dobitnik prve ”Pupinove nagrade Matice srpske” za 2023. godinu je Vidak Raičević, istraživač-saradnik, za naučni rad “Ferrocenylmethylation of estrone and estradiol: Structure, electrochemistry, and antiproliferative activity of new ferrocene–steroid conjugates” publikovan u časopisu Applied Organometallic Chemistry. Treća ”Pupinova nagrada Matice srpske” pripala je Milici Stevanović, istraživaču-pripravniku, za master rad pod nazivom “Sinteza i in silico testiranje 10-alkoksi estranskih derivata“. Master rad je urađen pod mentorstvom dr Ivane Кuzminac.

Za ”Pupinovu nagradu Matice srpske” za 2023. godinu konkurisalo je 18 studentskih radova sa univerziteta u Beogradu, Nišu, Кragujevcu i Novom Sadu.