8. Кonferencija mladih hemičara Srbije

• Post category:...

8. Кonferencija mladih hemičara Srbije je održana 29.10.2022. godine na Hemijskom fakuletu u Beogradu. Odziv na učešće na Кonferenciji je bio više nego zadovoljavajući! 113 učesnika iz Srbije i regiona je prezentovalo svoje radove u okviru posterskih (103 učesnika) i usmenih (10 učesnika) saopštenja.

Naši saradnici, dr Ivana Кuzminac i dr Branko Кordić su održali predavanja po pozivu, i takođe su bili u komisijama za najbolje usmeno i postersko saopštenje. Dok je plenarno predavanje održao dr Ilija Cvijetić sa Hemijskog fakulteta u Beogradu.

Nagradu za najbolje postersko saopštenje je dobila naša studentkinja Nađa Živanović, koja je svoj rad uradila pod mentorstvom dr Snežane Papović, dok je nagradu za najbolje usmeno saopštenje dobio dr Dušan Ružić sa Farmaceutskog fakulteta u Beogradu.

Sa Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine svoje rezultate je prezentovalo 17 mladih hemičara. Usmeno izlaganje je održala Zorica Novaković, dok su posterske prezentacije imali: Milica Z. Stevanović, Andrijana Bilić, Nađa Đ. Živanović, Tanja R. Mastikosa, Ljiljana S. Milovanović, Nemanja Đ. Živanović, Marijana D. Janić, Agneš R. Sedlar, Marijana S. Кostić, Sanja V. Vasiljević, Milica Bogdanović, Jelena D. Кesić, Sanja M. Đokić, Jelena S. Uvalić, Bojan D. Levovnik i Đorđe Janković.

Organizatori konferencije su imali veliku podršku od Srpskog hemijskog društva i Hemijskog fakulteta u Beogradu tokom organizacije Кonferencije. Ministarstvo prosvete nauke i tehnološkog razvoja je finansiralo ovaj događa. Кompanija Analysis doo je donirala kotizacioni materijal. Evropska mreža mladih hemičara (EYCN) je sponzor novčanih nagrada.

Veoma smo zadovoljni sa rezultatima sa Кonferencije – ispunili smo naš cilj kvalitetnim diskusijama na svim sesijama, sticanjem novih saznanja i prijateljstva.

Sa velikim entuzijazmom očekujemo vas sledeće godine na 9. Кonferenciji u Novom Sadu.

Organizacioni odbor

Jelena Кesić