11. Додела награда Фондације “Доцент др Милена Далмација”

На Природно-математичком факултету Универзитета у Новом Саду, 26.10.2023. године су по 11. пут додељене награде и стипендије Фондације „Доцент др Милена Далмација“.

Награду “Доцент др Милена Далмација” за докторску дисертацију, која је дала највећи научни допринос из области заштите животне средине добила је др Данка Kостадиновић, за докторску дисертацију под називом „Утицај зеленог крова на енергетске карактеристике и енергетску ефикасност школске зграде као савремени приступ у проналажењу одрживих решења“, урађену на Машинском факултету Универзитета у Београду.

Специјална признања “Доцент др Милена Далмација” за докторске дисертације које су дале велики научни допринос из области заштите животне средине добиле су:

• др Тајана Симетић, за докторску дисертацију под називом „Деградација одабраних органских загађујућих материја у води применом унапређених оксидационих процеса“, урађене на Природно-математичком факултету, Универзитета у Новом Саду.
  • др Анђела Митровић Рајић, за докторску дисертацију под називом „Механохемијска и термичка модификација пирофилита за примену у електрохемијским сензорима и мембранама“, урађене на Факултету за физичку хемију, Универзитета у Београду.
  • др Бојана Симовић, за докторску дисертацију под називом „Синтеза и карактеризација наноструктурних материјала на бази цинк-оксида, титан-диоксида и церијум-диоксида за примену у фотокатализи“, урађене на Технолошко-металуршком факултету, Универзитет у Београду.

Стипендију Фондације “Доцент др Милена Далмација” добила је Kристина Драгичевић, студенткиња четврте године смера Основне академске студије хемије – контрола квалитета и управљање животном средином, а једнократне помоћи за најуспешније студенте који су завршили прву годину студија добиле су: Маргита Радаковић студенткиња на смеру Основне академске студије хемије – контрола квалитета и управљање животном средином и Наташа Гргурић студенткиња на смеру Основне академске студије заштите животне средине.

Фондација „Доцент др Милена Далмација“, која носи име по нашој трагично преминулој колегиници основана је 2012. године у циљу предузимања активности усмерених на промовисање и популаризацију високог образовања, науке, спорта и хуманости међу младима.