Стручна посета студената Биохемије фармацеутској компанији Хемофарм и Енолошкој станици у Вршцу

• Post category:.....

Студенти треће и четврте године основних академских студија биохемије и мастер академских студија биохемије са Природно-математичког факултета у Новом Саду су 03.06.2022. боравили у Вршцу на стручној екскурзији. Студенти су посетили Енолошку станицу Вршац као и фармацеутску компанију Хемофарм. Студенти су имали прилику да се упознају са лабораторијама, врстама услуга које нуди и начином пословања Енолошке станице, док су у Хемофарму увидели начин рада велике корпорације и обишли Лабораторији за контролу квалитета и магацин. На крају дана студенти су сумирали утиске у локалној винарији, где су имали прилику чују интересантну причу о дугој традицији призводње вина у Банату.