Одржан научни Escape room, 19.04.2024.

Департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине је по трећи пут организовао Хемијску авантуру у петак, 19. априла 2024. године. Такмичење тимова у решавању хемијских загонетки, проблема и вештина по принципу Escape Room-а одвијало се у просторијама плаве зграде факултета. Пријављени тимови су показали завидно знање и вештине из хемије, биохемије и заштите животне средине и у рекордним временима дошли до крајњег циља, излазак из Escape Room-а и завршетка целе авантуре. Осим тога, учесници су били у прилици да се друже са нашим студентима и кроз причу са њима сазнају све одговоре који их муче пред одлуку о упису факултета. Авантура је била такмичарског карактера, а за најбољи тим Хемичарке обезбедили смо и награде.

Ова наша Хемијска авантура је била потпомогнута од стране наших пријатеља и сарадника из компаније MAXLAB којима се захваљујемо на сарадњи и помоћи у реализацији наше манифестације.

Честитамо свим пријављеним тимовима на жељи, вештинама и знању, а пре свега на тимском духу.

Ранг листа:

1. Хемичарке 49 минута

2. WINX 54 минута

Млади хемичари 54 минута

4. Мајмуни 61 минут

Патке 61 минут

6. Пчелице 64 минута

7. Хемичари 66 минута

* Биохемичари 47 минута (ван конкуренције, студенти)