Најава: Научни Escape room, 19.04.2024.

Департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине и ове године организује манифестацију „Хемијска авантура“ намењену ђацима средњих школа. Манифестација се заснива на „Escape room” принципу са темама из хемије, биохемије и заштите животне средине, а све је упаковано у модерну и занимљиву целину. Средњошколци ће окушати срећу у проналажењу излаза, кроз решавање научних задатака. Уз добро знање, брзину и спретност ученике очекује и добра забава на нашем факултету. Поред сналажења, ученици ће моћи да разговарају са студентима и добију одговоре на питања која их занимају, али и да посете нашу VR собу. Најбоље међу њима очекују и награде.

Дружење је заказано за  петак, 19. априла, од 13 часова, у плавој згради ПМФ-а (Трг Доситеја Обрадовића 3). Предвиђено је да 5-7 ученика чини тим, који би током временског периода од 1,5 сата требало да реши интерактивне задатке из области хемије, биохемије и заштите животне средине и пронађе излаз из игре. Циљ је да се ученицима приближе научни садржаји кроз интерактивну игру, која је њима блиска.

Заинтересовани ученици могу пријавити свој тим онлајн, преко линка.