Наши запослени у истраживачкој посети Универзитету у Регензбургу, Немачка

• Post category:.....

Наше колегинице доцент др Емилија Свирчев и истраживач-приправник Мср Мирјана Јанић, са Катедре за биохемију и хемију природних производа, преко лета 2022. године бораве на двомесечном стручном усавршавању на Факултету за хемију и фармацију, Универзитет у Регенсбургу, Немачка (Fakultät für Chemie und Pharmazie, Universität Regensburg).

Њихови домаћини су професор Dr. Jörg Heilmann и Dr. Guido Juergenliemk. Током усавршавања савладаће модерне технике изолације и хемијске карактеризације проантоцијанидина из биљних екстраката.

Стручно усавршавање је финансирано од стране европског фонда за размену: Eastern Europe exchange program, the German Academic Exchange Service (“Deutscher Akademischer Austauschdienst – DAAD”).