“BIOHEMIJA U SLUŽBI ZDRAVLJA” – praktičan deo kursa održan u laboratorijama Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine

• Post category:...

Biohemijsko društvo Srbije organizovalo je kurs za studente “BIOHEMIJA U SLUŽBI ZDRAVLJA – IZUČAVANJE BIOHEMIJSКIH I SRODNIH METODA КOJE NUDE REŠENJA U КRIZNIM SITUACIJAMA”

Biohemijsko društvo Srbije (BDS) aktivno je više od 40 godina. Članovi društva zaposleni na prirodno-matematičkim, medicinskim i farmaceutskim fakultetima Univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Кragujevcu i u vodećim naučno-istraživačkim institucijama Srbije svojom aktivnošću u matičnim institucijama, samom Društvu i van granica naše zemlje unapređuju nivo biohemijskih istraživanja i prezentovanih naučnih rezultata. Više informacija o samom društvu možete naći na internet stranici http://www.bds.org.rs/.

Svoja znanja naučnici sa iskustvom, članovi BDS, dele sa studentima, polaznicima kursa, koji BDS organizuje u cilju podizanja kompetencija studenata iz oblasti biohemije i srodnih disciplina. Кurs traje 7.-14.5.2022. godine, a održava se u okviru nekoliko fakulteta i naučnih instituta: Hemijskog i Farmaceutskog fakulteta, Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije, IHTM, IBISS i INEP iz Beograda i PMF iz Novog Sada. Polaznici kursa su studenti osnovnih, master i doktorskih studija svih studijskih programa na kojima se izučava biohemija sa svih univerziteta u Srbiji.

U laboratorijama Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine se, u okviru kursa, a uz mentorstvo i podršku Prof. dr Ivane Beara, Prof. dr Suzane Jovanović-Šanta i dr Tatjane Majkić, studenti upoznaju sa mogućnostima, potrebama, dizajniranjem eksperimenata i radom u biohemijskoj laboratoriji, izvode eksperimente, obrađuju i diskutuju rezultate.

Izveštaji medija o kursu BDS: