Кonkurs za dodelu studentskih stipendija za školsku 2022/2023. godinu

Ministarstvo odbrane Sektor za ljudske resurse

raspisuje КONКURS

za dodelu studentskih stipendija za školsku 2022/2023. godinu

Ministarstvo odbrane i Vojske Srbije je iskazalo potrebu za stipendiranjem jednog studenta četvrte godine fakulteta iz oblasti zaštite na radu ili zaštite životne sredine; Student osnovnih akademskih studija po završetku studija biće primljen u radni odnos u mesto službovanja Batajnica u svojstvu oficira, u skladu sa Zakonom o Vojsci Srbije.

Po završenim osnovnim akademskim studijama student se upućuju na odgovarajuću vojnu obuku sa oružjem. Po uspešno završenoj odgovarajućoj vojnoj obuci sa oružjem studenti osnovnih akademskih studija biće primljeni u profesionalnu vojnu službu u svojstvu oficira, u skladu sa Zakonom o Vojsci Srbije.

Uslov za stipendiranje lica iz građanstva na osnovnim akademskim studijama radi prijema u Vojsku Srbije:

Visina studentske stipendije za školsku 2022/2023. godinu mesečno iznosi 40.000,00 dinara.

Кonkurs je otvoren do 31.10.2022. godine.