Конкурс за доделу студентских стипендија за школску 2022/2023. годину

Министарство одбране Сектор за људске ресурсе

расписује КОНКУРС

за доделу студентских стипендија за школску 2022/2023. годину

Министарство одбране и Војске Србије је исказало потребу за стипендирањем једног студента четврте године факултета из области заштите на раду или заштите животне средине; Студент основних академских студија по завршетку студија биће примљен у радни однос у место службовања Батајница у својству официра, у складу са Законом о Војсци Србије.

По завршеним основним академским студијама студент се упућују на одговарајућу војну обуку са оружјем. По успешно завршеној одговарајућој војној обуци са оружјем студенти основних академских студија биће примљени у професионалну војну службу у својству официра, у складу са Законом о Војсци Србије.

Услов за стипендирање лица из грађанства на основним академским студијама ради пријема у Војску Србије:

Висина студентске стипендије за школску 2022/2023. годину месечно износи 40.000,00 динара.

Конкурс је отворен до 31.10.2022. године.